آهک زنده

آهک زنده, اکسید کلسیم, آهك زنده چیست, قیمت آهک زنده, فروش آهک زنده میکرونیزه,

آهک زنده | اکسید کلسیم | آهک پخته | Quicklime

فروش آهک زنده

فروش آهک زنده کلوخه و پودر آهک زنده میکرونیزه با خلوص بسیار بالا ، رنگ سفید ، اکتیویته بالا و کیسه ای یا فله و تولید شده در کارخانه تولید آهک کانی کاو انجام می شود. آهك زنده کانی کاو از مرغوب ترین سنگ آهک استخراج شده از معادن آهک کشور تولید می گردد و برای مصرف در تمامی صنایع وابسته مناسب می باشد.

تولید اهک زنده در کارخانه کانی کاو در سایز های مختلف به صورت کلوخه ، شکری ، پودری و میکرونیزه بوده و امکان بسته بندی آن در کیسه های متنوع وجود دارد. ما سابقه طولانی در تامین آهک مورد نیاز صنایع تولید سیمان ، ساختمان سازی ، پرورش دام و طیور داشته و آمادگی ارائه راهنمایی به مصرف کنندگان گرامی را داریم. به منظور دریافت قیمت آهک زنده و خرید این محصول با ما تماس حاصل نمایید.

آهک زنده چیست

اهك زنده Quicklime با نام علمی اکسید کلسیم Calcium Oxide و فرمول شیمیایی CaO حالت خالص شده‌ی سنگ آهک است. علامت مشخصه اکسید کلسیم این است که ماده ای فعال و بی ثباب بوده و در صورتی که آب یا رطوبتی به آن برسد ، طی یک واکنش شیمیایی ، با جذب یون هیدروکسید ، تغییر ماهیت داده و فرایندی انجام می دهد که اصطلاحا شکفته شدن نامید می شود. این فرایند با ایجاد حرارت زیاد همراه بوده و می تواند باعث سوختگی گردد. همین ویژگی اهک زنده موجب شده تا آن را آهک پخته ، آهک فعال یا آهک اکتیو نیز بنامند.

تولید آهک زنده

تولید اکسید کلسیم از سنگ آهک انجام می گیرد که فرمول شیمیایی آن کربنات کلسیم است. همچنین مقادیر بالایی ناخالصی مانند گاز کربنیک و مواد معدنی مختلف در ترکیب آن می باشد که برای استفاده در صنایع گوناگون ، ناخواسته و زیان آور است. بنابراین جهت خالص سازی آهک ، نیاز به انجام یک تغییر شیمیایی وجود دارد که برای این منظور از حرارت استفاده می شود.

پخت سنگ آهک در کوره آهک پزی روشی است که قرن ها به منظور تولید آهک خالص یا همان آهک زنده توسط انسان بکار گرفته می شود. حرارت زیاد باعث جدا شدن ناخالصی های گوناگون همچون گاز دی اکسید کربن شده و در نهایت اکسید کلسیم باقی می ماند. هر چه حرارت بیشتر و زمان اعمال آن به آهک طولانی تر باشد ، اهک زنده (آهک پخته شده) با کیفیت بهتری تولید خواهد شد. یکی از معیارهای سنجش خلوص آهک زنده این است که هر چه خالص تر باشد ، واکنش شدید تر و سریع تری را در صورت ترکیب با آب از خود نشان می دهد.

کاربرد آهک زنده

این محصول به دلیل تولید حرارت ، خاصیت میکروب کشی داشته و بنابراین می توان از آن به عنوان ماده ضد عفونی کننده ، بخصوص در پرورش دام و طیور استفاده نمود. دو صنعت بسیار مهم تولید سیمان و ذوب آهن بیشترین میزان مصرف را از آهک زنده میکرونیزه دارند. در تولید فولاد با استفاده از آهک ، ناخالصی های سنگ آهن ذوب شده را به صورت سرباره از آن جدا می کنند. همچنین از آهک زنده کلوخه ای برای شفته سازی ساختمان ها و جاده ها استفاده می شود.

قیمت آهک زنده

قیمت آهک زنده بستگی به کیفیت ، سایز و بسته بندی آن دارد. هر چه سایز آهک ریز تر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد. اکسید کلسیم تولید شده در کارخانه آهک کانی کاو به دلیل خلوص بالا ، بسیار اکتیو و ممتاز است و در صورت ترکیب با آب ، به سرعت واکنش می دهد. با این حال به دلیل این از معدن اختصاصی و تجهیزات مجهزی استفاده می گردد ، بنابراین قیمت تولید آهک بسیار پایین و به صرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!