آهک ساختمانی

آهک ساختمانی,

آهک ساختمانی چیست

آهک ساختمانی همانطور که از نام آن مشخص است در امور ساختمانی و جاده سازی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از آهک برای صنایع گوناگون قابل تولید می باشد و حتی می توان آهک خام یا فراوری شده را مورد مصرف قرار داد. در مورد آهک ساختمانی نیز همین اصل وجود دارد و از انواع گوناگون آهک نظیر سنگ آهک خام ، آهک پخته یا آهک زنده ، آهک هیدراته و پودر آهک میکرونیزه در موارد مختلف ساختمانی و جاده سازی استفاده می شود.

آهک ساختمانی یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی است که هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم بکار گرفته می شود. سابقه مصرف آهک ساختمانی به هزاران سال قبل بر می گردد بطوری که بسیاری از بناهای تاریخی در ایران و سایر نقاط جهان از آهک یا ترکیبات آن ساخته شده اند. آهک ساختمانی هم می تواند از نوع سنگ آهک معمولی با فرمول کربنات کلسیم بوده و هم می تواند از نوع آهک دولومیتی با فرمول کربنات کلسیم منیزیم باشد.

موارد مصرف آهک ساختمانی

همانطور که گفته شد آهک ساختمانی هم در امور ساخت و ساز مصرف می شود و هم می توان با استفاده از آن اقدام به تولید مصالح ساختمانی نمود. در تولید سیمان به عنوان مهم ترین مصالح ساخت و ساز از آهک استفاده می شود زیرا چسبندگی و استحکام سیمان را به میزان زیادی افزایش می دهد. همچنین مصرف آهک ساختمانی در تولید بتن به دلیل متخلخل بودن آهک ، وزن کلی سازه با کاهش می دهد و آن را در برابر ترک خوردگی مقاوم تر می کند.

آهک برای تولید مواد مصرفی در ساختمان ها نظیر سرامیک ، شیشه ، آجر سیلیکات سدیم ، آجر ماسه آهکی ، بلوک و همچنین ساخت ملات مورد استفاده قرار می گیرد. آهک ساختمانی علاوه مزایای تکنیکی دارای قیمت بسیار مناسبی هم بوده و از طرفی به مرور زمان با جذب گاز دی اکسید کربن محیط ، سختی و مقاومت آن افزایش می یابد.

فروش آهک ساختمانی

کارخانه تولید آهک کانی کاو با سابقه طولانی و بکار گیری پرسنل کار آزموده ، ماشین آلات پیشرفته و در اختیار داشتن معادن سنگ آهک مرغوب ، برای سالیان طولانی است که اقدام به تامین نیاز صنایع ساختمانی کشور نموده است. آهک ساختمانی کانی کاو دارای کیفیت ممتاز و قیمت رقابتی بوده و به دلیل دارا بودن استاندارد های کیفی و مجوزات لازم امکان صادرات آن به کشور های همسایه نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!