آهک میکرونیزه

پودر آهک میکرونیزه, آهک زنده میکرونیزه, فروش آهک میکرونیزه, قیمت آهک میکرونیزه,

آهک میکرونیزه چیست

پودر آهک میکرونیزه از کوبش و پودر سازی سنگ آهک یا انواع مختلف آهک فراوری شده نظیر آهک زنده و آهک هیدراته به دست می آید. اصولا اصطلاح میکرونیزه به سایزی از مواد گفته می شود که حداکثر اندازه ذرات آن یک میلیون بار کوچک تر از یک متر باشد. میکرون مخفف میکرومتر یعنی ۶-۱۰ متر است. برای تولید پودر آهک میکرونیزه باید ابتدا سنگ آهک از معادن استخراج شود. سپس با استفاده از آسیاب های سنگ شکن خاصی که با نام آسیاب کوبشی یا بال‌میل معروف هستند ، اقدام به خردایش و کوبش سنگ ها می شود. در نهایت از توری های مخصوصی که سرند نام دارند برای غربال کردن پودر سنگ آهک استفاده می کنیم. معمولا اندازه ذرات پودر آهک میکرونیزه باید ریزتر از ۷۵ میکرون یا مش ۲۰۰ باشد.

کاربرد پودر آهک میکرونیزه

آهک ماده ای بسیار پر مصرف بوده و در بیشتر صنایع به عنوان ماده اولیه یا کمکی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت کوبش و میکرونیزه کردن آهک ، مصارف آن گسترش بیشتری هم پیدا می کند. پودر آهک میکرونیزه با دانه بندی های مختلف در صنایع ریز کاربرد دارد:

  • صنایع ساختمانی و عمرانی جهت تهیه ملات
  • تولید مصالح ساختمانی نظیر سیمان ، بلوک ، هبلکس و …
  • استفاده در تولید شیشه ، سرامیک ، کاشی و موزاییک
  • آهک زنده میکرونیزه جهت ضدعفونی محل های پرورش دام و طیور و شیلات
  • استفاده در خوراک دام و طیور جهت تامین کلسیم مورد نیاز حیوانات
  • تولید رنگ و پوشش ، رزین ، چسب و سیلانت و مواد شیمیایی مختلف
  • مصرف پودر آهک زنده میکرونیزه در کوره های اکسیژن در صنایع فولاد سازی

آهک زنده میکرونیزه

آهک زنده یکی از فراورده های سنگ آهک است که با نام اکسید کلسیم هم شناخته می شود. آهک زنده در حقیقت نوع خالص شده است و کاربرد های متعددی در تولید سیمان ، شفته ریزی ساختمان و ضدعفونی محل های پرورش دام و طیور و اماکن دفن زباله های عفونی دارد. با توجه به اینکه آهک زنده به صورت کلوخه و سنگ تولید می شود ، جهت افزایش کاربرد ها و موارد مصرف ، آن را کوبیده و به صورت پودر آهک زنده میکرونیزه در می آوریم. آهک زنده میکرونیزه ماده ای بسیار اکتیو و واکنش دهنده است که از نظر ظاهری به شکل پودر سفید رنگ بسیار ریز و نرم می باشد.

قیمت آهک میکرونیزه

همان طور که گفتیم اهک به اشکال و انواع فیزیکی و شیمیایی مختلف وجود دارد. همه انواع این ماده را چه به صورت آهک خام ، آهک زنده و آهک هیدراته می توان میکرونیزه نمود. به دلیل عملیاتی که برای پودر کردن آهک انجام شده و نیز کاهش محصول تولیدی ، قیمت آهک میکرونیزه گران تر از انواع درشت تر خواهد بود و البته کاربرد های بیشتری برای این محصول ایجاد می نماید.

فروش آهک میکرونیزه

کارخانه آهک کانی کاو ، بزرگترین تولید کننده آهک ، پودر سنگ و کربنات کلسیم در ایران با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و پرسنل تولید کار آزموده ، توان تولید انواع محصولات را در دانه بندی های متنوع و بسته بندی های مختلف دارد. کیفیت آهک میکرونیزه کانی کاو بسیار ممتاز بوده و حجم زیادی از محصولات تولیدی این مجموعه به کشور های همسایه و بخصوص عراق و ارمنستان صادر می شود. برای خرید انواع آهک از جمله اهک میکرونیزه با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!