آهک هیدراته

آهک هیدراته, آهك مرده, هیدروکسید کلسیم, Calcium hydroxid, hydrated lime,

آهک هیدراته چیست؟

آهك هیدراته یا کلسیم هیدروکسید به لاتین hydrated lime و با فرمول شیمیایی Ca(OH)2 با اسامی مختلفی همچون آهک مرده و آهک آبخورده نیز مشهور است. این ماده شیمیایی ، پر مصرف‌ترین فراورده سنگ آهک بوده و از نظر ظاهری دارای حالت پودری و سفید رنگ می باشد. این ترکیب شیمیایی خاصیت قلیایی دارد و برای تنظیم PH محیط در صنایع به کار گرفته می‌شود. یکی از ترکیبات ساده قلیایی، آهک آبدار است. آهک آبدار در اصطلاح با نام هیدروکسید کلسیوم شناخته می‌شود.

آهک هیدراته | آهك مرده | هیدروکسید کلسیمCalcium hydroxidehydrated lime

تولید آهک هیدراته

برای تولید آهک هیدراته باید از واکنش آهک زنده با آب اقدام نمود. آهک زنده یا همان آهک پخته شده با جذب آب ، تبدیل به هیدروکسید کلسیم می شود. برای این منظور نیاز به تجهیزات متفاوتی می باشد. هر چه دستگاه ها به روزتر و جنس سنگ آهک بهتر (با درصد بالاتر کلسیم) باشد ، اهک هیدراته تولید شده از کیفیت و خلوص بالاتری برخوردار خواهد شد.

امروزه از سیستم پیشرفته ای به نام سیستم هیدراتاسیون برای تولید آهک‌هیدراته استفاده می شود که این محصول را در فضایی سربسته و کنترل شده تولید می‌کند. در نتیجه‌ی استفاده از این روش تولید آهک هیدراته کیفیت و خلوص بسیار بالایی خواهد داشت. سنگ های استخراج شده از معادن هم دارای درصد کلسیم متفاوتی هستند . این مطلب نیز بر کیفیت اهک‌هیدراته تولید شده تاثیرگذار است.

مشخصات فنی آهک هیدراته

 فرمول شیمیاییCa(OH)2 – CaH2O2
شکل ظاهریگرد سفید رنگ
انحلال پذیرینامحلول در آب و الکل ها
وزن مولکولی۷۴٫۰۹۲ گرم بر مول
چگالی ۲٫۳۴۳ گرم بر سانتیمتر مکعب
pH۱۲٫۴

کاربرده آهک هیدراته و موارد مصرف

مهم‌ترین زمینه مصرف اهک هیدراته در صنعت ساخت و ساز است. از این نوع آهک برای تهیه ملات های مختلف جهت ساختمان سازی استفاده می‌کنند. همچنین آهک بستر بسیار مناسبی برای راه سازی و جاده سازی است زیرا مانع از رشد گیاهان در کف جاده ها شده و نیز مسیر را تا حدی ضد آب می کند. دیگر زمینه های مصرف آهك هیدراته یا هیدروکسید کلسیم عبارت است از:

  • به عنوان حجم دهنده در کاغذسازی
  • برای حذف ناخالصی ها در تصفیه آب و فاضلاب
  • به منظور خنثی سازی اسید ها
  • اهک هیدراته ماده ضدعفونی کننده برای دامداری ها و مرغداری ها
  • دفن ایمن زباله های عفونی و حیوانات مرده در اثر بیماری عفونی
  • در صنایع غذایی برای تصفیه قند و شکر

آهک هیدراته, آهك مرده, هیدروکسید کلسیم, Calcium hydroxid, hydrated lime,

قیمت فروش آهک هیدراته کانی کاو

کارخانه کانی کاو یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آهک هیدراته در مرکز کشور عزیزمان ایران است. ما با استفاده از جهیزات نوین و بروزی نظیر آسیاب های سنگ شکن پر قدرت ، کوره دوار مدرن و سیستم پیشرفته هیدراتاسیون خالص‌ترین و با کیفیت‌ترین آهک‌هیدراته را تولید می‌کنیم. این محصول در کیسه‌های ۲۵ کیلگرمی یا جامبوبگ بسته بندی می‌شود. بسته‌ها از طریق باربری‌های مجاز از کارخانه آهک تهران به کلیه شهر‌های کشور ارسال می گردند. کیفیت مطلوب تولیدات کانی کاو، سبب شده تا علاوه بر مصرف در صنایع مختلف کشور ، بخشی از تولیدات این مجموعه نیز به کشور های همسایه صادر شود. آهک هیدراته کانی کاو دارای خلوص بالای ۹۰ درصد، حالت پودری و رنگ کاملا سفید است. همچنین مناسب مصرف در کلیه صنایع مرتبط است.

برای آگاهی از قیمت آهک هیدراته جهت مصرف در صنایع گوناگون و یا خرید این محصول به منظور استفاده در صنایع داخلی و یا صادرات به دیگر کشورها ، با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!