اسید هیومیک

اسید هیومیک, Humic Acid, هیومیک اسید مایع, کود اسید هیومیک پودری, قیمت اسید هیومیک,

فروش اسید هیومیک

اسید هیومیک تولیدی مجموعه کانی کاو دارای خلوص بسیار بالا و برابر با برترین هیومیک اسید های دنیا بوده و حالت پودری داشته و صد در صد محلول در آب است. ما به منظور افزایش اثر پذیری این محصول ، انواع مواد ضروری مورد نیاز گیاهان همچون پتاسیم ، اسید فولویک و NPK را نیز به میزان کافی به کود اسید هیومیک اضافه نموده ایم. همچنین با کیفیت ترین هیومیک اسید وارداتی از کشور چین با خلوص بالا و کیفیت ممتاز را به منظور مصرف کشاورزان محترمی که قصد استفاده از کالای خارجی را دارند نیز با قیمت بسیار مناسب به کشور وارد می نماییم. برای خرید اسید هیومیک پودری ، هیومیک اسید مایع و یا گرانول با ما تماس حاصل نمایید.

اسید هیومیک چیست

اسید هیومیک Humic Acid قوی ترین و معروف ترین کود ارگانیک است که تاثیر فراوانی بر گسترش شبکه ریشه گیاهان و افزایش محصول دهی دارد. هیومیک اسید حاوی مواد مغذی همچون عناصر ضروری و ریز مغذی ها بوده و با ایجاد خاصیت کلات در نزدیکی ریشه گیاهان ، توان آنها را برای جذب افزایش می دهد. از طرفی مصرف هیومیک اسید موجب کاهش نیاز گیاهان و درختان به ازت می شود در نتیجه در مصرف کود های شیمیایی صرفه جویی می شود. هیومیک اسید از نظر ظاهری دارای رنگ سیاه یا قهوه ای تیره بوده و چنانچه به خوبی فراوری شده باشد در آب انحلال پذیر بالایی خواهد داشت.

اسید هیومیک, Humic Acid, هیومیک اسید مایع, کود اسید هیومیک پودری, قیمت اسید هیومیک,

کود اسید هیومیک حاوی عنصری به نام هوموس است و اصلا شباهتی به اسید ها ندارد بلکه پی اچ آن در محدود نرمال قرار دارد. هیومیک اسید دارای مولکول بسیار گسترده ای بوده که حاوی بسیاری از عناصر مورد نیاز گیاهان می باشد اما بر خلاف کودهای شیمیایی و برخی کودهای حیوانی ، مصرف هر مقداری از آن و به هر شکل ، هیچ گونه زیانی برای گیاهان ندارد. اصولا هیومیک اسید در هر شرایط کشت و زرع ، از شالیزار های شمال کشور گرفته تا باغات پسته در استان کرمان مصرف می شود با این حال بکار گیری آن در زمین های خشک تاثیر بیشتر و چشمگیری دارد. دلیل این امر فعال سازی میکروارگانیسم های موجود در خاک توسط میکرو هومات ها و نیز افزایش حجم ریشه ها به منظور دستیابی بیشتر به منابع آبی و مغذی خاک است.

اسید هیومیک به روش تبادل کاتیونی سبب دفع سدیم و کلاته شدن خاک و همچنین افزایش تولید اسید نوکلئیک ها و پروتئین می شود. از طرفی به دلیل اینکه هیومیک اسید هیچ گونه زیانی برای زیست بوم نداشته بلکه برای سایر موجودات زنده هم مفید است ، کشورهای توسعه یافته در حال جایگزینی هر چه بیشتر آن بجای کودهای شیمیایی هستند تا از آلودگی های زیست محیطی کاسته شود.

تولید اسید هیومیک

هیومیک اسید یک کود آلی است که در نتیجه‌ی فعالیت میکروارگانیسم های موجود در خاک ایجاد می شود. این میکروب های مفید از پسماندهای گیاهی برای تولید هیومیک اسید استفاده می کنند. اسید هیومیک به صورت طبیعی در موادی همچون لئوناردیت و ذغال سنگ وجود دارد اما خلوص اندکی داشته و به سختی در خاک تجزیه می شود بنابراین گیاهان توانایی زیادی برای جذب مواد مغذی آن ندارند. پس با استفاده از مواد شیمیایی همچون سدیم هیدروکسید یا پتاسیم هیدروکسید ، هیومیک موجود در آنها استخراج شده و تغلیض و قابل جذب برای گیاهان می شود.

اسید هیومیک, Humic Acid, هیومیک اسید مایع, کود اسید هیومیک پودری, قیمت اسید هیومیک,

مزایای مصرف اسید هیومیک

  • تاثیر اصلی کود هیومیک اسید بر روی گیاهان بر گسترش ریشه ها است که قدرت جذب مواد مغذی را افزایش می دهد
  • کاهش نیاز به مصرف کود های شیمیایی به دلیل افزایش جذب ازت
  • فاقد هر گونه آلودگی زیست محیطی برای آب و خاک
  • افزایش چشمگیر محصول دهی گیاهان و درختان
  • ایجاد تبادل کاتیونی و استخراج سدیم از خاک
  • قابل مصرف در کشت گلخانه و مزارع و باغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!