بنتونیت دامی

بنتونیت دامی

بنتونیت دامی چیست و چه مزایایی دارد؟

بنتونیت دامی یا بنتونیت خوراک دام یک مکمل عالی و بافر ارگانیک موثر در جیره غذائی گاو شیرده و گوشتی و همه انواع نوشخوار کنندگان است که برای سم زدائی از جیره غذائی ، کمک به عضم غذا و بهبود کیفیت شیر مفید می باشد. بنتونیت خوراکی دام نوعی خاک رس جاذب است که عملکرد اصلی آن در از بین بردن سموم قارچی مثل مایکوتوکسین ها از جیره غذائی و سیستم گوارشی دام می باشد. مصرف بنتونیت دامی علاوه بر سم زدائی به تقویت مخاط روده و تولید بیشتر اپی تلیوم منجر می گردد. همچنین این ماده معدنی حاوی عناصر مغذی کلسیم ، پتاسیم و سدیم است که برای رشد و سلامت دام اهمیت دارد.

علاوه بر مزایایی که گفته شد ، خاک رس بنتونیت دارای خاصیت چسبندگی است و به همین دلیل در تولید خوراک پلت و گرانول دام و طیور ، آن را به مواد خوراکی می افزایند. میزان بیماری و تلفات دام به دلیل سموم قارچی و باکتریایی زیاد است به همین خاطر پرورش دهندگان از مقادیر زیادی داروهای آنتی بیوتیک در پرورش دام استفاده می کنند که علاوه بر هزینه های زیاد ، برای سلامت گله هم مضر است. اما مصرف بنتونیت به عنوان یک تاکسین بایندر طبیعی و ارزان قیمت می تواند مسمومیت ناشی از آلودگی مواد غذائی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین با کند کردن عبور مواد غذائی از داخل روده‌ی حیوان ، میزان ترشح آنزیم های گوارشی و جذب مواد مغذی را افزایش داده و در نتیجه وزن کلی گله افزایش می یابد.

بنتونیت و دیگر انواع خاک رس خاصیت انرژی زایی دارند. از طرفی این خاک ، قدرت زیادی در جذب یون ها ، سموم و فلزات سنگین دارد که هم برای سلامت دام و هم برای مصرف کنندگان گوشت آن مفید است.

 

فواید بنتونیت خوراکی

استفاده از بنتونیت خوراکی در پرورش دام و نوشخوار کنندگان دارای فواید بسیار زیادی است که لزوم توجه به آن را افزایش می دهد. برخی از مزایای مصرف بنتونیت دامی عبارت است از:

  • بنتونیت به دلیل دارا بودن خاصیت توکسین بایندر می تواند سموم قارچی را از بین ببرد
  • به دلیل خاصیت چسبندگی ، در تولید خوراک پلت شده و گرانوله بکار می رود
  • بنتونیت خاصیت بافری دارد یعنی از اسیدوز (اسیدی شدن) سیستم گوارش دام جلوگیری می کند
  • به هضم بهتر غذا کمک کرده و نفخ را کاهش می دهد
  • بنتونیت خوراک دام مانع از مسمومیت آمونیاکی می شود. این مسمومیت به دلیل مصرف کود اوره بوجود می آید
  • بنتونیت خوراکی بخصوص برای گاو شیری تاثیر فوق العاده ای دارد زیرا با بهبود تخمیر داخلی ، کیفیت شیر را افزایش می دهد
  • برای دفع فلزات سنگین و مواد سمی مناسب است

 

فروش بنتونیت خوراک دام

کارخانه تولید بنتونیت کانی کاو ، بزرگترین تولید کننده بنتونیت سدیمی و بنتونیت کلسیمی پودری برای مصرف در صنایع مختلف از جمله بنتونیت دامی با کیفیت و قیمت مناسب است. بنتونیت دامی دارای ویژگی های خاصی است و باید علاوه بر این که قدرت جذب بالایی داشته باشد ، همچنین عاری از آلودگی ها و فلزات سنگین باشد. برای خرید بنتونیت خوراک دام و طیور با بخش بازرگانی مجموعه کانی کاو تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!