سود مایع

سود مایع, سود مایع چیست, سود مایع 50 درصد, فروش سود مایع, قیمت سود مایع,

سود مایع | کاستیک سودا | سدیم هیدروکسید | سود سوز آور | NaOH

فروش سود مایع

فروش سود مایع ۵۰ درصد به صورت فله (حمل با تانکر) و بشکه شده در سراسر شهر های کشور و همچنین به منظور صادرات به کشور های همسایه توسط گروه کانی کاو انجام می شود. روش های فروش سود سوز آور مایع به دو صورت می باشد:

فروش سود مایع در بورس کالا

با توجه به اینکه تولید کاستیک سودا در کشور ما بیشتر توسط پتروشیمی های دولتی انجام می شود ، فروش آن از طریق حواله و در بورس کالا صورت می گیرد تا صنایعی که از آن در خط تولید خود استفاده می کنند ، به میزان کافی قادر به خرید سود مایع سوزآور باشند. فروش هیدروکسید سدیم به این روش ، فله ای بوده و در حجم های ۲۵ هزار کیلوگرمی می باشد که توسط تانکر های مخصوص حمل مواد شیمیایی به شهرهای مختلف ارسال می گردد.

فروش سود مایع بشکه شده

با توجه به این که همه مصرف کنندگان قادر به تهیه حواله خرید سود مایع نبوده و یا نیاز آن ها کمتر از ۲۵ تن می باشد و یا دارای منبع ذخیره این محصول نیستند ، گروه کانی کاو اقدام به بسته بندی کاستیک سودا مایع در بشکه های ۳۰۰ کیلوگرمی نموده و آن را به میزان سفارش و درخواست خریداران ، ارسال می نماید.

سود مایع چیست

سود سوز آور مایع یا کاستیک سودا ماده ای شیمیایی و بسیار مفید و پر کاربرد با فرمول سدیم هیدروکسید و ساختار مولکولی NaOH می باشد. جهت تولید سود مایع روش های مختلفی نظیر روش سلول جیوه ، روش ممبران و روش گیافراگم وجود دارد که در تمامی این متد ها ، از تجزیه نمک به منظور تامین یون سدیم استفاده می شود. با توجه به اینکه نیمی از محتوای سود سوز آور مایع را آب تشکیل می دهد ، بنابراین این محصول را با بیشترین خلوص ممکن ، سود مایع ۵۰ درصد می نامند.

سدیم هیدروکسید از نظر شیمیایی ماده ای بخصوص و جالب توجه است. این ماده شیمیایی یکی از قلیایی ترین مواد موجود می باشد که میزان قلیاییت آن برابر با پی اچ ۱۴ است. این میزان قلیایی بودن و نیز ویژگی خاص یون هیدروکسید در چربی زدایی سبب شده تا کاربرد های آن گسترش زیادی پیدا کند به طوری که سالیانه در حدود شصت میلیون تن از این محصول در جهان تولید می گردد.

سود مایع, naoh, sodium hydroxide, سود مایع چیست, کاستیک سودا,

کاربرد سود مایع

  • سود سوز آور در تولید صابون و مواد شوینده و چربی بر کاربرد دارد
  • در صنایع کاغذ سازی به منظور جداسازی الیاف سلولزی از کاستیک سودا استفاده می شود
  • در صنایع غذایی از هیدروکسید سدیم جهت شستشوی میوه و سبزی ، تولید نوشابه ، محصولات لبنی و … استفاده می کنند
  • صنعت پتروشیمی و استخراج نفت و گاز به میزان زیادی از سود سوزاور جهت سولفور زدایی سود می برد
  • تصفیه آب و فاضلاب یکی از صنایع خدماتی است که کاستیک سودا را جهت تنظیم پی اچ آب مصرف می نماید
  • از این محصول برای تنظیم اسیدیته ، رسوب زدایی ، رفع گرفتگی لوله ها ، شستشوی ماشین آلات ، قالی شویی ، کارواش و … هم استفاده می شود

تولید کنندگان سود مایع

تولیدکنندگان سود مایع در ایران بسیار محدود و اندک هستند زیرا تولید این محصول نیازمند ماشین آلات و سیستم بسیار پیشرفته ای است تا بتوان محصولی کارآمد ، با خلوص مناسب و کیفیت قابل قبول تولید نمود. با توجه به اینکه میزان زیادی از کاستیک سودا به عنوان خوراک پتروشیمی هایی که آن را تولید می کنند مصرف می شود و همچنین صنایع زیادی نیازمند این ماده هستند ، فروش سود مایع ۵۰ درصد به صورت محدود در بورس کالا و از طریق عرضه حواله انجام می گیرد.

بزرگترین تولید کننده سود مایع در ایران ، پتروشیمی اروند واقع در بندر امام خمینی در شهرستان ماهشهر است که بیش از هشتاد درصد نیاز داخلی را تولید نموده و حجم فراوانی هم به خارج از کشور صادر می نماید. اکثر تولید کنندگان کاستیک سودا در ایران زیر مجموعه بخش دولتی هستند.

سود مایع, سود مایع چیست, سود مایع 50 درصد, فروش سود مایع, قیمت سود مایع,

قیمت سود مایع

قیمت سود مایع در ایران بسیار متغیر بوده و وابسته به عوامل گوناگونی همچون میزان تولید ، نوسانات ارزی ، میزان عرضه و تقاضا و … می باشد. به منظور آگاهی از قیمت سود مایع در بورس به صورت فله و یا بشکه شده با ما در مجموعه کانی کاو تماس حاصل نمایید. ما به جهت تامین نیاز صنایع ، اقدام به عرضه حواله بورس ، مجوزات صادراتی و فروش کاستیک سودا در تانکر های ۲۵ تنی و یا بشکه های ۳۰۰ کیلوگرمی می نماییم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!