سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم, سولفات آلومینیوم چیست, فروش سولفات آلومینیوم, خرید سولفات آلومینیوم, تولید سولفات آلومینیوم, سولفات آلومینیم,
سولفات آلومینیوم
۴٫۷ (۹۳٫۳۳%) ۱۲ votes

فروش سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد تولید شده در کارخانه کانی کاو به صورت پودری و محلول در آب و با کیفیت بسیار عالی تولید شده و در بسته بندی های ۲۵ کیلوگرمی و یا سفارشی به فروش می رسد. اهمیت بسیار بالای سولفات آلومینیم در صنعت تصفیه آب سبب شده تا بخش عمده ای از محصول تولیدی در کارخانه کانی کاو به کشور های همسایه و بخصوص عراق صادر گردد. همچنین میزان زیادی از فروش سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد به تصفیه خانه های شهری ، کارخانجاتی که فاضلاب آلوده کننده تولید می کنند و استخرهای شنا می باشد. صنایع کاغذ سازی نیز از جمله اصلی ترین خریداران سولفات آلومینیم هستند.

سولفات آلومینیوم, سولفات آلومینیوم چیست, فروش سولفات آلومینیوم, قیمت سولفات آلومینیوم, خرید سولفات آلومینیوم, تولید سولفات آلومینیوم, سولفات آلومینیم,

سولفات آلومینیوم چیست

سولفات آلومینیوم یک ماده شیمیایی محلول در آب با فرمول ساختاری Al2(SO4)3 است. این ماده به دلیل دارا بودن انرژی خاصی بین مولکول های خود به عنوان عامل منعقد کننده برای تصفیه آب و فاضلاب مصرف می شود. در کشور ما سولفات آلومینیوم را با نام زاج سفید هم می شناسند و از آن به عنوان ماده ای ضد تعریق استفاده می کنند. در زبان لاتین نیز آن را “آلوم” می نامند.

سولفات آلومینیم یک نمک آلومینیوم است که به صورت خشک یا مایع قابل تولید است. همچنین آبپوش های مختلفی از آن نیز وجود دارد. این محصول به دلیل پی اچ پایین ، دارای خاصیت اسیدی بوده و در طبیعت نیز به شکل بسیار نادری یافت می شود که آلونوژن نام دارد.

تولید سولفات آلومینیوم

تولید سولفات آلومینیوم با کیفیت مناسب از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا اگر دارای کیفیت قابل قبولی نباشد ، در زمان مصرف در صنایع مهمی همچون تصفیه آب آشامیدنی و تولید کاغذ ، عملکرد مناسبی نخواهد داشت. سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد تولیدی در کارخانه کانی کاو دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و سالانه حجم زیادی از آن به کشور های همسایه صادر می شود در نتیجه منطبق با آنالیز های اعلام شده می باشد.

روش تولید سولفات آلومینیم از طریق حرارت دادن خاک بوکسیت به منظور تولید آلومینا (هیدروکسید آلومینیوم) است. سپس آلومینا را با اسید سولفوریک واکنش داده و در آخر آن را تصفیه می کنیم تا سولفات آلومینیوم با کیفیت و خالصی به دست آید. این محصول در کیسه های ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرمی بسته بندی می شود.

سولفات آلومینیوم, سولفات آلومینیوم چیست, فروش سولفات آلومینیوم, قیمت سولفات آلومینیوم, خرید سولفات آلومینیوم, تولید سولفات آلومینیوم, سولفات آلومینیم,

مصارف و کاربردهای سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم تصفیه آب

مهم ترین ویژگی این ماده ، خاصیت انعقادی آن است به این معنی که در صورت ترکیب با آب ، همانند یک تور ، کلیه مواد معدنی و آلودگی های موجود در آب را گیر انداخته و ته نشین می کند تا بتوان آن را به راحتی از آب خارج کرد. در صورتی که از آلومینیوم سولفات با کیفیت برای این منظور استفاده شود ، می توان حتی تا ۹۹ درصد آلودگی های موجود در آب را از بین برد. کاربرد این ماده در تصفیه آب آشامیدنی ، آب استخر های شنا و فاضلاب صنعتی کارخانجات است.

سولفات آلومینیوم در کشاورزی

آهکی بودن خاک کشاورزی سبب می شود گیاهان قادر به جذب و برخورداری از مواد مغذی موجود در خاک و کود های کشاورزی نباشند. با توجه به اینکه سولفات آلومینیم یک ماده اسیدی است ، می توان با استفاده از آن پی اچ خاک را کاهش داده و تاثیر آهک را از بین برد و موجب افزایش حاصلخیزی خاک شد.

با وجود کاربرد های اصلی آلومینیوم سولفات که ذکر شد ، ولی از این ماده در تولید نمک های آلومینیوم ، ضد آب کردن بتن ، تولید کاغذ و تهیه فوم های آتش نشانی هم استفاده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!