سولفات آهن

سولفات آهن, زاج سبز, سولفات آهن 7 آبه, سولفات آهن 2 ظرفیتی, Iron(II) sulfat, Ferrous sulfate

سولفات آهن | زاج سبزسولفات آهن ۷ آبهسولفات آهن ۲ ظرفیتیIron(II) sulfateFerrous sulfate

فروش سولفات آهن

فروش سولفات آهن هفت آبه ۲ ظرفیتی سبز رنگ با کیفیت ممتاز ، مناسب جهت مصرف در بخش کشاورزی و صنعت توسط کارخانه تولید سولفات آهن کانی کاو انجام می شود. این محصول در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی بسته بندی شده و برای مصرف به کلیه شهر های کشور ارسال می گردد.

فروس سولفات تولیدی در این مجموعه کاملا محلول در آب بوده و رطوبت آن تا میزان زیادی با استفاده از دستگاه های سانتریفیوژ و خشک کن برقی گرفته شده تا محصولی خالص تر به دست مصرف کنندگان برسد. در صورت تمایل به آگاهی از قیمت سولفات آهن آبدار به صورت کود آهن و یا با مشخصات صنعتی و یا خرید این محصول با بخش بازرگانی کارخانه کانی کاو تماس حاصل نمایید.

سولفات آهن چیست

ماده ای شیمیایی و نمک اسید سولفوریک است که با اسامی سولفات آهن iron sulfate یا فروس سولفات ferrous sulfate معروف می باشد. این ماده با فرمول مولکولی FeSO4 کاربرد وسیعی در بخش های کشاورزی ، صنعتی و خوراکی (انسان و دام) داشته و در انواع گوناگون و با خلوص متفاوتی می توان آن را تولید نمود.

از جمله مهم ترین مشخصات فیزیکی سولفات اهن می توان به رنگ سبز روشن ، اندکی رطوبت و محلول بودن آن در آب اشاره نمود. وجود یون سولفات و دو یون آهن قابل جذب در ساختار زاج سبز و همچنین رنگ سبز پر قدرتی که ایجاد می نماید ، مهم ترین دلایل مصرف آن است.

سولفات آهن ۷ آبه | سولفات آهن ۲

سولفات اهن دارای آبپوش های مختلفی است. در زبان ساده تر ، این محصول می تواند با تعداد مختلف یون های آب پیوند شیمیایی ایجاد کند. پر کاربردترین نوع آن ، سولفات آهن هفت آبه با ۲ ظرفیت یون آهن است.

تولید سولفات آهن به روش های گوناگونی ممکن می باشد. اصولا این ماده یک محصول جانبی تولید شده در صنایع فولاد بوده و از اسید شویی ورق های استیل به دست می آید. اما برای تولید سولفات آهن به روش صنعتی گزینه های دیگری نیز وجود دارد. از واکنش قراضه آهن یا نمک های آهن با اسید سولفوریک می تواند سولفات اهن تولید نمود. همچنین در فرایند تولید دی اکسید تیناتیوم از ایلمنیت و یا اکسیداسیون پیریت هم مقادیر صنعتی این ماده قابل تولید است.

کاربرد سولفات آهن

کشاورزی

استفاده از کود سولفات آهن به عنوان کود کشاورزی مهمترین کاربرد این ماده است. زاج سبز ارزان ترین کود آهن به منظور رفع کلروز در گیاهان محسوب می شود. این ماده به دلیل محلول بودن در آب ، هم به راحتی تجزیه شده و توسط گیاهان جذب می شود و هم آن می توان از آن در سیستم آبیاری استفاده نمود.

صنعت

کاربرد های سولفات آهن صنعتی بسیار زیاد است. این محصول در تولید ترکیبات شیمیایی آهن ، کرومات ، سیمان و بتن مصرف می شود. صنایع فلز روی و تولید رنگ و جوهر بیشترین مصرف را از این ماده دارند. همچنین به منظور تصفیه آب و فاضلاب هم یکی از ملزومات این صنعت به شمار می رود.

خوراکی و دارویی

کارخانجات تولیدی مواد غذایی از سولفات اهن به عنوان یک افزودنی مفید استفاده می کنند. همچنین جهت تولید قرص آهن نیز در داروسازی مصرف می شود. یون آهن سولفات به دلیل میزان بالای جذب توسط سلول های زنده ، مورد مناسبی برای استفاده در صنایع غذایی و داروئی است.

قیمت سولفات آهن

قیمت سولفات اهن بستگی به مواد اولیه مورد استفاده در تولید آن دارد. قیمت اسید سولفوریک به عنوان مهم ترین ماده اولیه در سال های اخیر دچار نوسانات زیادی بوده است. همچنین برخی تولید کنندگان با افزایش میزان آب محصول تولیدی خود و یا کاهش خلوص آن در جهت کاهش قیمت عمل کرده اند که در نتیجه به ضرر مصرف کننده تمام می شود.

کارخانه کانی کاو با استفاده از روش های نوین تولید سولفات آهن ، این محصول را با کیفیت عالی و قیمت مناسب تولید نموده وبه منظور افزایش رضایت مشتریان خود ، از دستگاه های آبگیر و خشک کن های مختلف جهت تولید سولفات آهن خشک و خالص استفاده می نماید. برای دریافت قیمت سولفات اهن و یا خرید آن ، با ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!