شفته آهک

شفته آهک چیست, قیمت آهک شفته, شفته آهك برای پی, فروش شفته آهک,

شفته آهک چیست؟

شفته مخلوطی از آهک ، شن ، خاک و سنگ ریزه است که با هم ترکیب شده و جهت مقاوم سازی بستر استخر و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از شفته آهک برای پی ساختمان ها از گذشته های دور رواج داشته و قدمت آن به هزاران سال می رسد. تقریبا فنداسیون تمامی ساختمان ها در گذشته از نوع آهک شفته به صورت ملات آهک یا ساروج ساخته می شده است برای مثال ، پی سی و سه پل که قرن هاست پا برجا می باشد ، از نوع شفته آهک به صورت ساروج است.

آهک شفته ریزی از نسبت مشخصی آهک ، شن و خاک به صورت دوغاب تهیه می شود و در زمین های نرم ، باید سنگ و سنگریزه هم به آن افزود. برای شفته ریزی پی ، این دوغاب را تا ارتفاع ۳۰ سانتی متر پر می کنند و سپس با استفاده از ماله یک سطح افقی هموار را ایجاد کرده و یک روز آن را به حال خود رها می کنند تا رطوبت آن در زمین فرو رفته و خشک شود. آهک شفته از نوع پودری یا کلوخه می باشد و با توجه به موارد مصرف و کیفیت زمین ، می تواند از میان آهک هیدراته ، آهک زنده ، آهک پخته یا آبخورده انتخاب شود.

کاربرد شفته آهک

با وجود اینکه امروزه از سیمان و بتن برای شفته ریزی سازه ها استفاده می شود ولی استفاده از آهک شفته همچنان رواج دارد. دلیل بکارگیری شفته آهک در پی استخر ها و ساختمان ها این است که اولا هزینه اجرای آن نسبت به سیمان و بتن بسیار ارزان تر خواهد بود. ثانیا آهک پس از اینکه سفت و خشک می شود ، خاصیت ضد آب پیدا کرده و دیگر آب قادر به نفوذ در پی نخواهد بود تا موجب خرابی شود.

فروش شفته آهک

کارخانه تولید آهک کانی کاو تولید کننده انواع آهک از جمله آهک شفته ریزی در سایز ها و انواع مختلف به صورت فله و بسته بندی شده است. شفته آهک تولیدی در این مجموعه برای مصرف در انواع پی ریزی استخر ، دیوار ، جاده و ساختمان قابل مصرف بوده و از قیمت بسیار مناسبی هم برخوردار است. برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد شفته آهک و خرید این محصول با ما تماس حاصل فرمایید.

2 thoughts on “شفته آهک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!