پارافین تراپی

پارافین تراپی, پارافین درمانی, Paraffin Treatment, آموزش پارافین تراپی, دستگاه پارافین تراپی,

پارافین تراپی چیست

پارافین تراپی Paraffin Treatment یا پارافین درمانی یک روش قابل توجه درمانی با استفاده از روغن گرم شده پارافین وکس است. روغن پارافین یکی از محصولات صنایع پتروشیمی می باشد که از تقطیر نفت خام به دست می آید. ویژگی این محصول در نگهداری طولانی مدت حرارت و آزاد سازی تدریجی آن است. گرمای متعادل و مداوم در پارافین درمانی که به صورت موضعی به قسمتی خاص از بدن نظیر دست ، پا ، صورت یا مفاصل اعمال می شود ، باعث افزایش خونرسانی به آن قسمت شده و با بهبود سیکل خون رسانی ، موجب جوان سازی و نرمی پوست می گردد. همچنین استفاده از پارافین تراپی در افرادی که دچار درد های مفصلی مانند آرتروز هستند ، یک روش تایید شده جهت کاهش درد است.

پارافین درمانی به دلیل افزایش خون رسانی ناشی از حرارت ، باعث نرمی مفاصل ، ریلکس شدن عضلات و جوانسازی پوست شده و از طرفی انجام آن توسط دستگاه پارافین تراپی Paraffin Baths بسیار آسان و بی خطر است و به همین علت یکی از سرویس های روتین در آرایشگاه ها محسوب می شود.

پارافین تراپی, پارافین درمانی, Paraffin Treatment, آموزش پارافین تراپی, دستگاه پارافین تراپی,

مراحل انجام پارافین تراپی دست

آموزش پارافین تراپی دست و پا

 1. ابتدا دست (پا) خود را با آب و صابون بشویید و خشک کنید تا منافذ پوست باز شود.
 2. یک لایه کرم مرطوب کننده بر روی پوست دست (پا) بمالید. این کار از خشکی پوست در اثر پارافین درمانی جلوگیری کرده و بعلاوه باعث می شود تا پارافین سرد شده به راحتی جدا شود.
 3. مقدار مناسبی پارافین مخصوص پارافین درمانی (یک تا یک و نیم کیلو) داخل دستگاه ریخته و درجه حرارت آن را تنظیم نمایید. منتظر بمانید تا پارافین ذوب شود و به دمای مناسب (دمایی که پوست را نسوزاند) برسد. می توانید مقداری روغن های معطر نیز به آن اضافه کنید.
 4. دست (پا) خود را داخل پارافین مایع فرو ببرید (ابتدا انگشتان) بطوری که تمام دست (پا) در آن غوطه ور شود.
 5. پس از چند لحظه آن را خارج کنید و منتظر بمانید تا پارافین روی پوست کمی خود را بگیرد و سفت شود.
 6. مراحل ۴ و ۵ را چندین بار تکرار نمایید. در این صورت یک لایه ضخیم از پارافین روی پوست تشکیل می شود که می تواند برای مدتی به پوست ، عضلات ، انگشتان و مفاصل دست (پا) حرارت را اعمال نماید.
 7. حال سریعا دست (پا) آغشته به پارافین را داخل کیسه پلاستیکی قرار داده و روی آن را با دستکش حوله ای بپوشانید تا پارافین دیرتر سرد شود.
 8. در نهایت پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه که پارافین سرد شد ، آن را از روی پوست برداشته و دوباره به داخل دستگاه برگردانید تا دفعات بعد استفاده کنید.

پارافین تراپی, پارافین درمانی, Paraffin Treatment, آموزش پارافین تراپی, دستگاه پارافین تراپی,

پارافین تراپی یک فرایند استاندارد و تایید شده توسط تراپیست ها و افراد متخصص است. این عمل امروزه در بسیاری از سالن های آرایش و حتی منازل انجام می شود. از جمله مزایای پارافین تراپی می توان به این موارد اشاره نمود:

 • فاقد از هر گونه خطر و عوارض جانبی
 • امکان اعمال بر روی تمامی قسمت های بدن
 • عدم نیاز به تجویز پزشک متخصص یا فیزیوتراپ
 • سهولت در انجام پارافین درمانی حتی توسط خود شخص
 • یکی از کم هزینه ترین درمان های مخصوص آرتروز و دردهای مفصلی

فیلم های آموزش پارافین تراپی

 

1 thoughts on “پارافین تراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!