پارافین جامد

پارافین جامد, قیمت پارافین جامد, فروش پارافین جامد شمع سازی, پارافین جامد چیست,

پارافین جامد چیست

پارافین روغنی شناخته شده است که اکثر مردم آن را با کاربردش در شمع سازی می شناسند. پارافین یکی از مشتقات حاصل از تصفیه نفت خام است که دارای هیدروکربن های اشباع بوده و از پیوند کربنی ساده تشکیل می شود. از نظر شیمیایی می توان این محصول را به صورت پارافین جامد و مایع تولید نموده و یا روغن آن را در صورت لزوم کم یا زیاد کرد.

پارافین جامد ماده ای سفید رنگ ، بدون بو و طعم و نامحلول در آب است. به دلیل اینکه پارافین جامد به آرامی و بسیار تمیز می سوزد ، از آن در شمع سازی استفاده می کنند. بر خلاف پارافین مایع که از روغن سبک پایه تولید می شود ، برای تولید پارافین جامد از ماده‌ی چربی به نام اسلک وکس که ترکیبی از چربی و وکس می باشد مصرف می کنند.

با توجه به اینکه که صنایع متفاوت نیاز به پارافین جامد با درصد های روغن مختلف دارند ، می توان طی انجام فرایندی به نام چربی گیری که de-oiling نامیده می شود ، میزان چربی آن را تنظیم نمود. پارافین جامد به دو صورت پارافین سبک و پارافین سنگین قابل عرضه است.

تولید پارافین جامد

همان طور که گفته شد ، برای تولید پارافین جامد باید اسلاک وکس را که از تصفیه روغن های صنعت پتروشیمی به دست می آید طی فرایندی چربی گیری نمود. سپس اسلاک واکس را حرارت می دهیم و بعد به آن حلال های خاصی می افزاییم که نتیجه این فرایند ، ماده ای به نام فوتس اویل Foots Oil است. فوتس اویل ، خود در مصارف گوناگون صنعتی کاربرد فراوانی دارد اما برای تولید پارافین خالص می توان مراحل بیشتر تصفیه را بر روی آن انجام داد.

پارافین جامد, قیمت پارافین جامد, فروش پارافین جامد شمع سازی, پارافین جامد چیست,

موارد مصرف پارافین جامد

  • پارافین در تولید روغن های صنعتی
  • پارافین برای شمع سازی
  • پارافین برای کبریت سازی
  • پارافین برای بهبود کیفیت لاستیک
  • پارافین در چرم سازی و دباغی
  • پارافین بهداشتی برای پارافین تراپی

فروش پارافین جامد

قیمت پارافین جامد تولید شده در مجموعه کانی کاو بستگی به کیفیت ، خلوص و میزان روغن آن دارد. هر چه پارافین خالص تر باشد ، ظاهری سفید تر و شفاف تر خواهد داشت. به منظور دریافت قیمت پارافین جامد و پارافین مایع و یا خرید این محصولات جهت مصرف در صنایع داخلی و یا برای صادرات به دیگر کشورها با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!