پارافین شمع

پارافین شمع سازی چیست, انواع پارافین شمع سازی, فروش پارافین شمع, پارافین شمع عمده,

پارافین شمع سازی چیست

پارافین شمع یکی از انواع مختلف محصولی پتروشیمی به نام پارافین وکس Paraffin Wax است. پارافین از زمان کشف آن در قرن نوزده میلادی به عنوان یک چربی تمیز برای شمع سازی مورد استفاده قرار گرفت. پارافین شمع سازی بر خلاف دیگر چربی هایی که تا پیش از آن استفاده می شد نظیر چربی های حیوانی ، خیلی آرام تر ، با حرارت کمتر ، بدون دود و بدون بوی بد می سوخت بنابراین به عنوان ماده اصلی در شمع سازی تبدیل گشت.

انواع پارافین شمع سازی

تصور بسیاری از مردم بر این است که پارافین تنها برای شمع سازی استفاده می شود در حالی که این ماده دارای انواع مختلفی است که برخی از آنها اصلا در شمع سازی کاربرد ندارند. پارافین شمع سازی از نوع پارافین جامد صنعتی با درصد چربی مشخص می باشد. انواع گوناگون شمع نظیر شمع وارمر ، شمع های زینتی و شمع های معمولی اشکی و شمع بدون اشک و دود از پارافین هایی با مشخصات شیمیایی و فیزیکی مختلف تولید می شوند.

پارافین شمع سازی چیست, انواع پارافین شمع سازی, فروش پارافین شمع, پارافین شمع عمده,

امروزه پارافین های گوناگونی در صنعت و یا امور بهداشتی نظیر پارافین تراپی استفاده می شود که اصلا برای شمع سازی مناسب نیستند. پیش از خرید پارافین برای شمع سازی ابتدا باید بدانیم که قصد تهیه چه نوعی از شمع را داریم. امروزه بر خلاف گذشته انواع گوناگونی از شمع ها تولید می شوند که به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

پارافین ژله ای

نوعی خاصی از پارافین شمع سازی است که برای تولید شمع های زینتی استفاده می شود. با وجود اینکه پارافین ژله ای نوعی پارافین جامد می باشد ولی به دلیل درصد بالای چربی در آن ، قابلیت شکل دهی نداشته و در ظرف ریخته می شود.

پارافین شمع وارمر

شمع وارمر با اسامی دیگر چراغک یا تی لایت همانطور که از نام آن مشخص است ، در رستوران ها برای گرم نگه داشتن غذا یا نوشیدنی های گرم استفاده می شود. شمع وارمر به علت تماس مستقیم با خوراکی ها ، از بهترین نوع پارافین شمع سازی تولید می گردد تا دود آلوده کننده نداشته باشد.

پارافین شمع روشنایی

شمع روشنایی یا شمع معمولی برای ایجاد روشنایی محیط های مختلف کاربرد داشته یا به عنوان شمع کیک تولد استفاده می شود. این نوع شمع معمولا از پارافین شمع سازی با کیفیت نازل تولید می گردد که اشک و دود دارد زیرا زمان مصرف آن مقطعی بوده و معمولا برای منظور مشخصی کاربرد دارد.

پارافین پولکی

این نوع پارافین شمع سازی توسط دستگاه های خاصی به شکل پولک و پرک تولید می شود و جنبه تزئینی دارد.

پارافین شفاف

نوع بسیار خالصی از پارافین است که برای تولید شمع های شیشه ای کاربرد دارد. پارافین شفاف دارای چربی زیادی است و حالت جامد به خود نمی گیرد.

پارافین کشی

پارافین کشی با اسامی پارافین گل یا پارافین میکروکریستال نوعی پارافین چرب است.

پارافین شمع سازی چیست | انواع پارافین شمع سازی | فروش پارافین شمع | پارافین شمع عمده

فروش پارافین شمع سازی

فروش پارافین به دو صورت عمده و جزئی انجام می شود. پارافین جزئی برای مصارف خانگی و کارهای هنری صورت می گیرد و معمولا از نوع پارافین هایی با چربی بالا و دارای اشک و دود می باشد. اما فروش عمده پارافین شمع سازی در بشکه های بزرگ و در تناژ بالا انجام شده و طبق سفارش می توان آن را چربی گیری کرده و رنگ زدائی کرده و با هر کیفیتی عرضه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!