پودر سنگ

پودر سنگ, خاک سنگ, پودر خاک سنگ, فروش پودر سنگ, قیمت پودر سنگ,

پودر سنگخاک سنگآرد سنگپودر خاک سنگ

فروش پودر سنگ

فروش پودر سنگ معمولی و سوپر سفید رنگ در تمام شهر های کشور از طریق گروه تولیدی کانی کاو با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت انجام می شود. پودر سنگ تولید شده در این مجموعه به صورت میکرونیزه و سنگ نمره (دانه بندی شده) و با استفاده از انواع گوناگون سنگ است. صنایع ساختمانی ، رنگ سازی ، تصفیه آب و … از جمله مشتریان کارخانه تولید پودر سنگ کانی کاو هستند که سالیانه ده ها هزار تن از آن را خریداری و مصرف می نمایند.

برای تولید با کیفیت ترین انواع سنگ نمره و میکرونیزه در کارخانه کانی کاو ، از معادن مختلف کشور نظیر جوشقان ، الیگودرز ، قم و ساوه ، سنگ های با کیفیت به محل کارخانه منتقل می شود تا کوبیده و پودر گردد. تولید پودر خاک سنگ توسط دستگاه های سنگ کوبی و آسیاب های مخصوص در مجموعه تولیدی کانی کاو صورت می گیرد.

ویدیو فرایند تولید پودر سنگ در کارخانه سنگ کوبی

پودر سنگ چیست؟

پودر سنگ یا خاک سنگ از کوبیده شدن انواع گوناگون سنگ های موجود در طبیعت به دست می آید. برای تولید پودر خاک سنگ می توان از کوبش سنگ های آهک ، کربنات کلسیم ، گرانیت و مرمر استفاده نمود. تولید پودرسنگ می تواند به صورت طبیعی و بر اثر سایش های موجود در طبیعت صورت گیرد و هم در کارخانجات سنگ کوبی و با استفاده از دستگاه های خردایش گر تولید شود

پودر سنگ یک ماده پر کننده‌ی بسیار ارزان قیمت است که خواص اولیه سنگ را نیز دارد و پس از سخت شدن بسیار مستحکم خواهد شد. پودر خاک سنگ که در لاتین با اسامی crushed stone یا stone   powder یا stone flour نامیده می شود ، برای تولید به هیچ فرایند شیمیایی نیاز ندارد بلکه صرفا با کوبیدن و سرند شدن تولید می گردد بنابراین ویژگی های آن هیچ تفاوتی با سنگ های اولیه نخواهد داشت

پودر سنگ, خاک سنگ, پودر خاک سنگ, فروش پودر سنگ, قیمت پودر سنگ,

کاربرد ها و مصارف پودر سنگ

بیشترین کاربرد پودر خاک سنگ به عنوان مصالح ساختمانی و جاده سازی است. از این ماده جهت تهیه ملات ، نما سازی ساختمان ها ، پاشیدن بر روی قیرگونی و آسفالت ، ترکیب با سیمان سفید برای بندکشی کاشی سرویس های بهداشتی ، تولید سیمان و بتن استفاده فراوانی می برند. از دیگر کاربرد های خاک سنگ می توان در تولید رنگ های پوششی (بخصوص رنگ سفید) ، تولید چسب و رزین ، تولید کاغذ و مقوا و حتی در صنایع غذایی و دارویی نام برد. اصولا پودر سنگ نقش یک ماده فیلر (پر کننده) را دارد زیرا با افزایش حجم و وزن و محصولات تولیدی ، نقش مواد اولیه را بازی کرده و هزینه های تولید را به صورت بسیار چشمگیری می کاهد.

پودر سنگ, خاک سنگ, پودر خاک سنگ, فروش پودر سنگ, قیمت پودر سنگ,

انواع خاک سنگ

انواع پودر سنگ را می توان از سه جنبه تقسیم بندی نمود. اولا بر این اساس که از چه نوع سنگی تولید شده ، ثانیا درجه کیفیت و ثالثا منطقه تولید آن کجا باشد. بر همین اساس انواع خاک سنگ موجود در بازار مصرف کشور به شرح زیر هستند:

پودر سنگ آهک

رایج ترین نوع خاک سنگ که معمولا به رنگ سفید عرضه شده و در بندکشی کاشی و سرامیک ، تولید بتن ، آسفالت ریزی و شفته ریزی استخر استفاده می شود.

پودر سنگ کربنات کلسیم

مانند خاک سنگ اهک است و به صورت فراوان و با قیمت ارزان عرضه می گردد.

پودر سنگ رنگی

از سنگ های رنگی موجود در معادن مثل سنگ مرمر تهیه شده و به رنگ های قرمز ، صورتی ، سبز ، کرم و سیاه وجود دارد.

پودر سنگ سوپر یا ویژه

از کیفیت مرغوبی برخوردار است و در ساخت و ساز و کاربرد های مهم بکار می رود.

پودر سنگ معمولی

همان پودر آهک و کربنات کلسیم است که بسیار رایج بوده و کاربرد های فراوانی دارد.

پودر سنگ جوشقان

با کیفیت ترین خاک سنگ موجود در کشور از معادن سنگ جوشقان اصفهان تهیه می گردد. خاک سنگ جوشقان کیفیت عالی ، رنگ سفید و ماندگاری فوق العاده ای دارد و معمولا برای ساخت نمای خانه استفاده می شود.

پودر سنگ الیگودرز

بهترین معادن سنگ کربنات کلسیم در این منطقه از استان لرستان واقع شده است.

پودر سنگ قم

استان قم معادن سنگ با کیفیت و پر تنوعی دارد و به دلیل اینکه در مرکز کشور قرار دارد ، محصول آن در استان های زیادی بکار می رود.

پودر سنگ شفق

محصول اختصاصی استان قم است که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و نسبتا ارزان قیمت است. کاربرد های فراوانی برای این پودر وجود دارد.

پودر سنگ مرداب (مردار سنگ)

به دلیل خاصیت میکروب کشی و ضد عرق آن معروف شده است. خاک سنگ مرداب ، یا پودر سنگ نقره یا مردار سنگ ، در عطاری ها به عنوان ماده ضد بوی عرق استفاده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!