پودر مل

پودر مل, فروش پودر مل بتونه, قیمت پودر مل, پودر مل چیست, کاربرد پودر مل, پودر سینکا,

پودر مل چیست

پودر مل یکی از محصولات پودر کربنات کلسیم با فرمول ساختاری CaCO3 است که اصطلاحا در لاتین یا نام marble dust هم شناخته می شود. از نظر ظاهری ، پودر مل که معمولا با نام پودر بتونه هم شناخته می شود ، پودری سفید مایل به کرم است که دانه بندی بسیار ریز و یک دستی (فاین) دارد.

پودر مل یکی از مواد اولیه مورد نیاز برای ترمیم پیش نقاشی سطوح گچی و چوبی است و کاربرد زیادی در این زمینه دارد. ویژگی این محصول این است که علاوه بر چسبندگی زیاد و مسطح سازی سطوح ، همچنین پس از خشک شدن ، استحکام بسیار زیادی پیدا کرده و مقاوم می شود. البته کیفیت گل مل از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا سنگ کربنات کلسیم دارای کیفیت های مختلفی می باشد. هر چه غلظت کلسیم بالاتر باشد ، کیفیت مل نیز افزایش می یابد.

روش تهیه پودر مل بتونه کاری

بتونه تهیه شده از خمیر مل به منظور رفع ترک ها ، منافذ ریز و ناهمواری های روی سطوح پیش از رنگ کاری مورد استفاده قرار می گیرد. برای درست کردن بتونه رنگ روغن ما به تینر روغنی ، روغن بتونه (روغن الیف) ، رنگ روغنی آستر ، آب و مل (خاک بتونه) نیاز داریم که باید به نسبت های مشخصی با هم ترکیب شود. بعد از تهیه خمیر بتونه ، آن را با استفاده از کاردک بر روی ترک ها و سوراخ ها می کشانید تا منافذ را پر کند. این ترکیب پس از یکی دو روز خشک شده و می توان توسط کاغذ سمباته نرم ، آن را کاملا مسطح نمود.

همچنین برای تهیه بتونه رنگی ، می توان مقداری رنگ روغنی با رنگ مورد نظر را به ترکیب بتونه افزوده و آن را مورد استفاده قرار داد. بتونه رنگی برای تعمیرات پس از رنگ کاری و یا انجام کارهای هنری مصرف می شود.

پودر مل, فروش پودر مل بتونه, قیمت پودر مل, پودر مل چیست, کاربرد پودر مل, پودر سینکا,

کاربرد پودر مل

  • ساخت خمیر بتونه رنگ روغنی ، بتونه چوب ، بتونه پلاستیک و درزگیری سطوح گچی
  • انجام کارهای هنری نظیر پتینه کاری روی چوب و دیوار و شیشه
  • تهیه خمیر مجسمه سازی و ساخت آثار هنری
  • تولید لاک های شیمیایی و رزین ها

آیا پودر مل همان پودر سینکا است

پودر سینکا از نظر ظاهری شباهت زیادی به پودر مل دارد و در نتیجه باور عمومی بر این است که این دو ماده یکی هستند. در صورتی که مل از خانواده کربنات کلسیم CaCO3 و آهک ها می باشد در حالی که پودر سینکا ، اکسید روی یا زینک اکساید ZnO است. پودر سینکا سفیدتر از مل است و برخلاف مل که جهت بتونه کاری و ساخت کارهای هنری مصرف می شود ، بیشتر در کارخانجات رنگ سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

پودر مل, فروش پودر مل بتونه, قیمت پودر مل, پودر مل چیست, کاربرد پودر مل, پودر سینکا,

فروش پودر مل

کارخانه تولید کربنات کلسیم کانی کاو ، بزرگترین تولید کننده کربنات کلسیم و مشتقات آن نظیر آهک ، مل ، گچ و … در ایران می باشد. این مجموعه دارای سال ها سابقه در زمینه تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت نقاشی بوده و با کیفیت ترین مل را در اختیار فعالان این صنعت قرار می دهد. برای خرید پودر مل در حجم عمده ، بسته بندی مناسب و کیفیت عالی با ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

2 thoughts on “پودر مل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!