کربنات کلسیم

کربنات کلسیم, کربنات کلسیم چیست, فروش کربنات کلسیم, قیمت کربنات کلسیم,

فروش کربنات کلسیم

فروش کربنات کلسیم کلوخه ، پودری و میکرونیزه در دانه بندی های مختلف توسط کارخانه تولید کربنات کلسیم و آهک کانی کاو با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت انجام می شود. این مجموعه با سابقه طولانی در زمینه تولید مواد معدنی و نیز کلسیم کربنات خام و فراوری شده ، از امکانات پیشرفته و به روزی نظیر آسیاب های سنگ شکن ، آسیاب بالمیل و سرند های با سایز های گوناگون برخوردار است. استفاده از این تجهیزات در کنار دانش فنی بخش تولید سبب شده تا فروش کربنات کلسیم کانی کاو به بخش های مختلف تولیدی نظیر صنایع ساختمانی ، رنگ سازی ، تولید کاغذ ، خوراک دام و طیور و … بخشی از نیاز کشور به این ماده معدنی پر کاربرد را تامین نماید.

کربنات کلسیم چیست

کلسیم کربنات یکی از فراوان ترین مواد معدنی موجود در طبیعت با فرمول ساختاری CaCO3 است. نشانه مرغوب بودن این ماده در وجود درصد بالاتر کلسیم و مقدار کمتر ناخالصی در آن می باشد. این ماده همچنین بسیار پر کاربرد است و بخش بزرگی از بدن موجودات زنده را نیز تشکیل می دهد.

کربنات کلسیم که با نام سنگ آهک هم شناخته می شود در حقیقت همان آهک می باشد که با گاز کربنیک ترکیب شده است. کلسیم کربنات موجود در معادن بر اساس ساختار دارای انواع مختلفی همچون کلسیت ، آراگونیت ، سنگ آهک ، مرمریت ، گرانیت و … می باشد. از نظر شیمیایی هم دارای خاصیت قلیایی است و می توان با استفاده از آن اقدام به خنثی سازی اسید ها نمود.

کلسیم سازنده اسکلت بدن موجودات زنده است. معادن کلسیم کربنات امروزی در اثر ته نشین شدن جسد آبزیان به مدت میلیون ها سال بوجود آمده اند به طوری که به آن پوسته صدف هم گفته می شود.

انواع کربنات کلسیم

کربنات کلسیم معدنی GCC

نوع معدنی کلسیم کربنات است که به اشکال مختلف در طبیعت یافت می شود. خلوص این ماده و میزان کلسیم آن بین ۴ تا ۹۹ است و قیمت ارزانی دارد. GCC از منابع طبیعی استحصال شده و می توان آن را کوبیده و در سایز های مورد نظر تولید کرد. از این محصول بیشتر در صنایع ساختمانی به صورت آهک استفاده می کنند. در صورتی که کلسیم کربنات در حرارت بالایی پخته شود ، ناخالصی های آن آزاد شده و انواع مختلف آهک تولید می گردد.

کربنات کلسیم رسوبی PCC

نوع سنتز شده و صنعتی کلسیم کربنات است که به صورت طبیعی در پوسته زمین وجود ندارد بلکه با استفاده از واکنش های شیمیایی آن را تولید می کنند. این ماده دارای خلوص بسیار بالا و بیش از ۹۹ درصد است. خلوص بسیار بالا و قیمت گران تر آن سبب شده تا در صنایع دارویی و غذایی که نیاز به مواد اولیه با کیفیت و عاری از سموم دارند بکار گرفته شود.

قیمت کربنات کلسیم

قیمت کلسیم کربنات بر اساس مالفه های مختلفی نظیر خلوص ، رنگ و سایز بندی آن مشخص می شود. هر چه دانه بندی مواد معدنی ریز تر باشد ، کاربرد گسترده تری داشته و می توان از آن در صنایع حساس تری استفاده نمود. با این حال تولید پودر کربنات کلسیم میکرونیزه در سایز های بسیار ریز دشوار است و هزینه و زمان بیشتری می طلبد به همین علت از قیمت بالاتری هم برخوردار می باشد.

از طرفی به دلیل اینکه PCC دارای کیفیت مرغوب تر و خالص تری نسبت به GCC برخوردار بوده و همچنین تولید آن مشکل است ، گرانتر از GCC می باشد. نوع بسته بندی و رنگ کلسیم کربنات نیز از دیگر عوامل ماثر در قیمت گذاری است.

کاربرد کربنات کلسیم

  • اصولا کلسیم کربنات به عنوان یک فیلر در تولید محصولات مختلف استفاده می شود. بیشترین کاربرد آن به شکل فراوری شده و به صورت آهک در صنایع ساختمانی است. از این ماده جهت تولید سیمان ، بلوک و ملات ها استفاده می شود.
  • صنعت رنگ سازی دیگر زمینه مصرف کلسیم کربنات است و در تولید رنگ های پوششی بخصوص رنگ سفید کاربرد دارد. این محصول سبب سفیدی و درخشانی رنگ خواهد شد و بعلاوه بدلیل قیمت ارزان ، هزینه های تولید رنگ را هم کاهش خواهد داد.
  • بدن حیوانات نیازمند کلسیم است تا مانع از تحلیل رفتن و شکستن استخوان شود. همچنین کلسیم به بهبود گوارش نیز کمک می نماید. کربنات کلسیم خوراک دام بهترین منبع تامین کلسیم حیوانات اهلی است.
  • در صنایع خوراکی و دارویی از کلسیم کربنات به عنوان یک مکمل غنی کلسیم استفاده می کنند. البته نوع مصرفی در این صنعت باید کاملا خالص و فاقد آلودگی های مختلف باشد.
  • تولید کاغذ از کربنات کلسیم امروزه رواج زیادی یافته است. زیرا این امر مزایای مختلفی از جمله کاهش هزینه های تولید کاغذ ، افزایش استحکام در مقابل پارگی و در دسترس بودن همیشگی کلسیم کربنات دارد. افزایش مقاومت در برابر آب و جذب بهتر جوهر و رنگ از دیگر مزایای استفاده از کلسیم کربنات در تولید کاغذ می باشد.

کربنات کلسیم, فروش کربنات کلسیم, قیمت کربنات کلسیم, تولید کربنات کلسیم, کربنات کلسیم میکرونیزه, پودر کربنات کلسیم,

کارخانه تولید کربنات کلسیم کانی کاو

کارخانه کربنات کلسیم کانی کاو به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تولید کننده این ماده در کشور ، قادر به تولید کربنات کلسیم میکرونیزه با مش ۱۰۰ تا مش ۲۵۰۰ می باشد. سپس محصول در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی یا جامبوبگ بسته بندی شده و به نقاط مختلف کشور و یا جهت صادرات به کشور های همسایه ارسال می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!