گچ

گچ, گچ ساختمانی, گچ سفید کاری, فروش گچ, قیمت گچ,

گچ ساختمانی | گچ سفید کاری | PlasterGypsum

فروش گچ ساختمانی

تولید و فروش انواع گچ ساختمانی ، فروش گچ سفید کاری و زیرکاری و سوپر گچ میکرونیزه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به همراه ارسال به کلیه شهرهای کشور توسط کارخانه مصالح ساختمانی کانی کاو انجام می شود. فروش گچ سمنان و قم مورد استفاده در صنایع ساخت و ساز ، تحویل تهران و دیگر شهر های کشور با شرایط عالی صورت می گیرد.

سنگ گچ چیست

گچ یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی در جهان است که به منظور زیبایی و محافظت از دیوار های چوبی و آجری در برابر آتش سوزی و انتقال حرارت و صدا استفاده می شود. این محصول در انواع مختلفی همچون آهک ، سیمان و گیپتون وجود دارد.

گچ ماده ای نرم ، خشک و پودری شکل است که در اثر ترکیب با آب بصورت خمیری چسبناک در می آید. این ماده نوعی سولفات کلسیم آبدار بوده و ترکیبی مستحکم نیست بلکه برای پوشش سطحی و زیبایی سطوح استفاده می شود. البته این محصول به جز کاربردهای فراوانی که در ساختمان سازی دارد ، در موارد دیگری همچون گچگیری استخوان های شکسته ، دندان پزشکی ، مجسمه سازی و کارهای هنری هم مصرف می شود.

برای تولید گچ ساختمانی باید سنگ گچ را کوبیده و پودر کرد. این ماده یکی از سنگ های کلسیم دار طبیعی نظیر آهک ، کربنات کلسیم ، تراورتن ، مرمر و … است که به وفور در پوسته زمین یافت می شود. از جمله ویژگی های اصلی آن می توانن به زودگیر بودن و افزایش حجم اشاره نمود.

کاربرد های گچ عبارت از ملات سازی ، نقشه کشی بر روی زمین ، سفید کاری و سیمان پزی است. این ماده علاوه بر اینکه در مقابل انتقال حرارت و صدا و جلوگیری از آتش سوزی ماثر می باشد ، همچنین به زیبا شدن فضای ساختمان ها کمک می نماید. امروزه انواع مختلفی از گچ کاری بر روی سقف و محیط آشپزخانه انجام می شود که زیبایی خاصی دارد.

گچ, گچ ساختمانی, گچ سفید کاری, فروش گچ, قیمت گچ,

تولید گچ ساختمانی

برای تولید این محصول ، سنگ گچ را به روش های مختلفی نظیر انفجار ، برش و یا برداشت سطحی به صورت قطعه سنگ های بزرگ از معدن استخراج می نماییم. پس از انتقال به کارخانه ، این سنگ ها به ترتیب با استفاده از سنگ شکن چکشی و سنگ شکن فکی به سایز های ریز تری خردایش می شوند تا عمل پخت به خوبی روی آن انجام گیرد.

به منظور اطمینان از اندازه مناسب ، قطعات را از الک ها و سرندهای خاصی عبور داده و سپس به سیلو های ذخیره سازی انتقال می دهیم. قطعات درشتی که از الک های عبور نکرده اند ، دوباره به آسیاب ها برای کوبش منتقل می گردد. محتوای سیلو ها به کوره ها که ممکن است از نوع کوره چاهی ، تاوه ای و یا دوار باشد وارد شده و عمل پخت روی آن صورت می گیرد. محصول نهایی را در کیسه های مخصوص بسته بندی نموده و به عنوان گچ ساختمانی راهی بازار مصرف می نماییم.

گچ, گچ ساختمانی, گچ سفید کاری, فروش گچ, قیمت گچ,

قیمت گچ در بازار

بیشتر محصول تولیدی در بازار کشور از نوع گچ سمنان و یا گچ قم است زیرا این دو استان دارای تعداد زیاد معادن بوده و نیز از نظر صنعتی برای فراوری مواد معدنی ، پیشرفته هستند. در این میان ، گچ گیپتون و دیوار گچی از بقیه گران تر و همچنین گچ سفید کاری ، گچ خاک و پانل گچی ارزان تر هستند.

به منظور آگاهی از قیمت گچ در انواع مختلف و نیز خرید این محصول با بخش بازرگانی کارخانه کانی کاو تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!